Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.06.2018, 00:00

Slováci začínajú investovať, prvým krokom sú dlhopisy

Ľudia majú k dispozícii voľné peniaze, pre nízke úrokové sadzby v bankách hľadajú iné alternatívy zhodnocovania.

Slováci začínajú investovať, prvým krokom sú dlhopisy
Zdroj: Peter Mayer

Ak sa pozrieme na porovnanie OECD, Slováci výrazne zaostávajú v zhodnocovaní svojich peňazí a väčšinou ich uchovávajú v hotovosti či na bežnom účte. Ešte stále totiž u nás platí najmä pravidlo, že je lepší vrabec v hrsti ako holub na streche, a teda je lepšie mať fyzické peniaze v ruke ako možné úrokové zvýšenia, ktoré so sebou prinášajú aj riziká. Situácia sa však začína meniť, no a prvým krokom na ceste sú investície do dlhopisov. To, aká je situácia v investovaní do dlhopisov na Slovensku a aké možnosti prináša, bolo témou tohtoročnej konferencie Kapitálový trh.


Chýba nám tradícia
Kým priemerný Američan má viac ako polovicu svojho finančného majetku v investíciách,

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.