Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.06.2018, 00:00

Počasie zničilo úrodu za milióny. Môže to mať vplyv na ceny potravín

Poveternostné podmienky sa negatívne odrazili najmä na repke, jačmeni, pšenice či kukurici.

Počasie zničilo úrodu za milióny. Môže to mať vplyv na ceny potravín
Zdroj: Reuters

Výkyvy počasia si zrejme „odnesú“ aj ceny časti základných potravín. Najskôr totiž našu úrodu trápili prílišné teplá, následkom čoho nemala dostatok vlahy. No a nedávno Slovensko takmer zaliali prívalové dažde. Agra poisťovňa už hlási astronomické škody na úrovni 5,5 milióna eur. Tie sa podľa poľnohospodárov týkajú najmä porastov repky, jačmeňa či pšenice – rastlín, z ktorých sa vyrába olej či produkuje chlieb. „Dôsledky jarného suchého obdobia a miestnych prívalových zrážok sa určite odrazia na výške úrody v zasiahnutých oblastiach,“ tvrdí Vlada Debnárová,

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.