Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.06.2018, 23:29

Nielen elektromobily. Štát zadotuje aj nabíjacie stanice

Po tom, ako štát rozdal príspevky na elektroautá, investuje aj do infraštruktúry. Novela zákona z dielne rezortu hospodárstva tak pomôže samosprávam aj podnikom stavať nabíjacie stanice.

Nielen elektromobily. Štát zadotuje aj nabíjacie stanice
Zdroj: Reuters

Chceli ste si kúpiť elektromobil, no prekážalo vám, že ho nebude kde nabíjať? Čoskoro sa to môže výrazne zmeniť. Kým v roku 2014 bolo na Slovensku nabíjačiek sotva 50, koncom tohto roka ich bude vyše 500. A možno aj viac. Doteraz totiž nabíjacie stanice stavali len súkromníci. Do medzirezortného pripomienkového konania však vstúpil návrh zákona, ktorý chce umožniť mestám aj právnickým osobám čerpať dotácie na výstavbu nabíjačiek na elektroautá. Novelizovaný zákon by mal platiť už od 30. novembra.


Verejné nabíjačky s príspevkom
Cieľom tejto dotácie je podporiť výstavbu, prestavbu a rekonštrukciu verejnej elektrickej nabíjacej stanice. Určuje sa okruh oprávnených prijímateľov dotácie, ktorými okrem obce a VÚC môže byť právnická osoba pod podmienkou, že preukáže udržateľnosť. Podmienka udržateľnosti sa preukazuje dokladmi, z ktorých bude vyplývať, že žiadateľ plánuje prevádzkovať verejnú nabíjaciu stanicu minimálne päť rokov. Ďalšou podmienkou na poskytnutie dotácie je preukázanie dostatok finančných prostriedkov na spolufinancovanie projektu najmenej 10 percent zo sumy požadovanej dotácie. Celková výška rozpočt

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.