Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.06.2018, 10:28

Slovak Lines pridá v okolí Bratislavy spoje. Potrebuje však desiatky nových vodičov

Od konca leta taktiež plánujú upraviť cestovné poriadky.

Slovak Lines pridá v okolí Bratislavy spoje. Potrebuje však desiatky nových vodičov
Zdroj: Dreamstime

Pred vyše týždňom posilnila Železničná spoločnosť Slovensko vlakové spoje v okolí Bratislavy, a to predovšetkým na trasách z Trnavy a zo Senca. K novým vlakom chce pridať prípojné autobusové spoje aj bratislavský dopravca Slovak Lines a zároveň chce zaviesť taktovú dopravu.

Na to však potrebuje prijať desiatky nových vodičov a tiež niekoľko mechanikov, dopravca preto robí nábor nových zamestnancov.

"V spolupráci s Bratislavskou integrovanou dopravou a Bratislavským samosprávnym krajom upravujeme od konca leta cestovné poriadky," avizovala hovorkyňa spoločnosti Eva Vozárová. Dopravca tak potrebuje zamestnať viac vodičov a nároky stúpnu aj na údržbu vozového parku, preto chce prijať aj viac servisných mechanikov.

"V súvislosti s novými cestovnými poriadkami a ďalšími pripravovanými aktivitami vieme ihneď umiestniť až niekoľko desiatok vodičov a niekoľko mechanikov," priblížila Vozárová. Cestovné poriadky sa podľa jej slov ešte finalizujú, presný počet potrebných pracovníkov bude teda známy neskôr.

Nových vodičov a mechanikov chce Slovak Lines hľadať na náborovom dni, ktorý bude 26. júna na Autobusovej stanici Nivy v Bratislave. V ideálnom prípade by boli podľa dopravcu vhodní vodiči s vodičským preukazom typu D. Spoločnosť však avizuje, že záujemcovia sa môžu všetko naučiť aj u dopravcu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.