Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.06.2018, 00:00

O Istropolis sa architekti pobijú o pár mesiacov

V polovici leta developer dokončí podchod na Trnavskom mýte, o pár mesiacov neskôr vyhlási verejnú súťaž na novú tvár zanedbaného Domu odborov.

O Istropolis sa architekti pobijú o pár mesiacov
Zdroj: TASR

Jeden z najdôležitejších uzlov v Bratislave je opäť o krok bližšie k úplnej revitalizácii. Trnavským mýtom prechádzajú denne desaťtisíce ľudí, no magistrát a mestské časti nechali jeho priestory desaťročia chátrať. V súčasnosti primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal a starosta Nového Mesta Rudolf Kusý zhodne tvrdia, že kľúčom k atraktívnejšiemu Trnavskému mýtu je obnova stanice Filiálka, rekonštrukcia tržnice, Domu odborov Istropolis a podchodu. Ten bol dlhé roky v dezolátnom stave a spolu s Hlavnou stanicou ho často označovali za najväčšiu hanbu mesta.


Spomínaný podchod od októbra minulého roka opravuje spoločnosť Immocap. Krátko po jeho dokončení sa pustí aj do Domu odborov.


V rukách developerov
Immocap Group dokončí po trištvrte roku rekonštrukciu podchodu na Trnavskom mýte. Obchodný riaditeľ firmy Slavomír Jankovič v piatok na tlačovej besede vyhlásil, že práce napredujú podľa harmonogramu a mali by sa skončiť asi v polovici leta. Úplne opravené sú zatiaľ len dva zo šiestich vstupov do podchodu, na zvyšných však práce finišujú. Zároveň sa pripravuje zásobovacia cesta pre prevádzky, ktoré sa do podchodu nasťahujú, doplnil Jankovič.

Mesto zasa plánuje opraviť dlažbu a chodníky pri vstupoch do podchodu a reorganizovať neďaleké parkovisko n

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.