Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.06.2018, 00:00

Chýbajúcich ľudí bude riešiť nový vládny orgán

Platforma má dať dokopy viacerých ministrov a firmy, prvýkrát sa stretnú v septembri.

Chýbajúcich ľudí bude riešiť nový vládny orgán
Zdroj: Dreamstime

Kým v minulých rokoch Pizza Mizza v lete zvykla otvárať terasy, tento rok tak môže robiť iba s veľkými ťažkosťami, ak vôbec. Problémom však nie je nočný pokoj či drahé prenájmy, ale nedostatok pracovnej sily. Táto otázka je čoraz pálčivejšia a vláda sa rozhodla vytvoriť špeciálny orgán, ktorý sa otázkou bude zaoberať, najskôr však po prázdninách. Zatiaľ tak zamestnávateľom musí stačiť zoznam nedostatkových profesií, ktorý včera zverejnilo Ústredie práce.


Investície v ohrození
Na miesta, ktoré sa na tomto zozname ocitli, budú môcť firmy obsadiť cudzincov z tretích krajín v jednoduchšom režime a celý proces by sa mal značne skrátiť. Stále je však podľa firiem komplikovaný a nereaguje dostatočne na kritickú situáciu na trhu práce.

„Nedostatok sme začali pociťovať už pred dvomi rok

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.