Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.06.2018, 13:51 Aktualizované dňa 26.06.2018 o 14:51

Čoskoro sa začne s výstavbou bratislavského obchvatu. Nesrovnal prezradil, aké bude mať dopady na mesto

Ide o výstavbu jedného z najväčších infraštruktúrnych projektov na Slovensku.

Čoskoro sa začne s výstavbou bratislavského obchvatu. Nesrovnal prezradil, aké bude mať dopady na mesto
Zdroj: TASR - Michal Svítok

Už čoskoro sa začne výstavba bratislavského obchvatu, diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7.

Na brífingu o tom informoval primátor mesta Ivo Nesrovnal s tým, že ide o výstavbu jedného z najväčších infraštruktúrnych projektov na Slovensku.

"Je to projekt štátu, nie mesta. Ale dopady bude mať na konglomeráciu okolo 700-800-tisíc ľudí, ktorí každý deň v Bratislave pracujú, študujú a žijú. Hlavné mesto má eminentný záujem na tom, aby tento projekt dopadol úspešne a s čo najmenšími dopadmi pre Bratislavčanov," povedal Nesrovnal.

Nesrovnal zvolal na dnes koordinačné stretnutie aktérov výstavby, na ktorom sa dohodli, že tento projekt európskych rozmerov, bude mať svojho splmocnenca, ktorý bude dohliadať a informovať o výstavbe obchvatu.

Nesrovnal ďalej upozornil, že je potrebný jasný a presný harmonogram, pretože projekt je už teraz v niekoľko mesačnom sklze.

Zdroj: Hospodárske noviny

Dodal, že Bratislavčania potrebujú reálne obchádzkové trasy. ​"Pretože to, čo sme počuli teraz, je nereálne. Už teraz je Gagarinova a Prievozská upchatá každý deň a počítať s tým, ako so záložnou obchádzkovou trasou je pre stavebné práce je jednoducho nereálne."

Primátor na brífingu upozornil na doprovodné opatrenia. "To znamená, posilnenie prímestskej autobusovej, vlakovej dopravy a MHD. To musí byť ruka v ruke s realizačnými prácami. Pre tých, ktorí chcú použiť auto, potrebujeme dočasné odstavné parkoviská."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.