Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.06.2018, 00:00

Realitná hanba Bratislavy je v rukách verejnej súťaže

Architekti zmenia len fasádu hotela Kyjev. Zvyšok blokujú čierne stavby.

Realitná hanba Bratislavy je v rukách verejnej súťaže
Zdroj: LORDSHIP

Na chátrajúcej opache v hlavnom meste sa takmer päťdesiat rokov nezmenilo nič. Zmena má však prísť čoskoro. O osude fasády bývalého hotela Kyjev má rozhodnúť verejná súťaž, do ktorej sa môže zapojiť ktorýkoľvek architekt či štúdio. Developer Lordship, ktorý plánuje budovu zrekonštruovať za viac ako 80 miliónov eur, ju spustí v júli.


Traja majitelia
Vizuálna zmena Kamenného námestia by sa teda mala začať práve hotelom Kyjev napriek tomu, že renováciu potrebuje celé starnúce a zanedbané námestie. „Kompletnú revitalizáciu naďalej blokujú čierne stavby,“ hovorí Peter Borko, mediálny zástupca investora. Developer sa napriek tomu snaží nájsť s mestom spoločnú reč a rokuje s majiteľmi nelegálnych stavieb priamo v strede námestia o presune stánkov na pozemky Lordshipu. Podľa investora sa povolením na zbúranie týchto stavieb uvoľní cesta magistrátu pre kompletnú obnovu námestia. Podľa Borka prebiehajú rokovania zatiaľ

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.