Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.06.2018, 00:00

O Jančurove vlaky sa zaujímajú České dráhy

České dráhy sa zaujímajú, za akých podmienok by konkurenti predali svoj biznis. Boja sa totiž vstupu Číňanov na trh železničnej prepravy.

O Jančurove vlaky sa zaujímajú České dráhy
Zdroj: Peter Mayer

Nielen o „srdcovku“ podnikateľa Radima Jančuru v podobe Student Agency je záujem. Jančura ešte v polovici júna pre HNtelevíziu potvrdil, že o jeho cestovku sa zaujímajú viacerí hráči. Cena Student Agency sa podľa odborníkov pohybuje na úrovni 40 miliónov eur a podľa podnikateľa by poputovala na nákup vlakov. A teda do jeho hlavného biznisu, ktorým je dopravca RegioJet.

Ten teraz padol do oka českému štátnemu prepravcovi. Susedné „dráhy“ sa totiž v posledných dňoch zaujímajú o podmienky, za akých by bolo možné súkromníkov na koľajniciach odkúpiť. V hre je nielen RegioJet, ale aj Leo Express, ktorý zakladal Leoš Novotný. „Detaily neviem určiť.

Ale za záujem a za opýtanie nič nedáme a obe firmy za to určite stoja,“ uviedol v rozhovore pre Lidové noviny riaditeľ Českých dráh Pavel Krtek. Protimonopolný úrad by podľa neho prípadnú akvizíciu konkurenčných firiem mohol za určitých podmienok povoliť, ak by sa český štátny prepravca vzdal časti svojej kapacity

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.