Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.06.2018, 00:00

Štát chváli stavbu, ktorá desí Komárno

Proti stavbe, ktorá sa napojí na nový most cez Dunaj v Komárne protestujú tisícky ľudí. Štát problémy nevidí.

Štát chváli stavbu, ktorá desí Komárno
Zdroj: TASR

Výstavba nového mosta cez Dunaj v Komárne za sto miliónov eur napreduje podľa plánov. Projekt, ktorý spojí mestá Komárno a Komárom, skontroloval vo štvrtok minister dopravy Árpád Érsek so svojím straníckym kolegom Lászlóom Sólymosom. Hoci výstavbu koordinuje maďarská strana, minister po návšteve vyhlásil, že urobí všetko pre to, aby bol dokončený včas. Mnohí Komárňania však na vznikajúci kolos nazerajú s nevôľou. Má totiž tvoriť súčasť budúceho obchvatu mesta, ktorý v petícii odmietli.

Zmierené mesto
„Ak neprídu záplavy alebo iné neočakávané zásahy prírody, most bude hotový do konca roku 2019,“ tlmočil pre HN slová vedúceho stavby viceprimátor Komárna Béla Keszegh. Nový most si podľa neho vyžiadala dopravná situácia v meste. Komárnom prejde denne 22-tisíc osobných aj nákladných áut. Súčasné dva mosty už mestu nestačia. Navyše, jeden z nich – takzvaný sklápací most – v súčasnosti opravujú, a tak sú zápchy v centre ešte hustejšie. Alžbetin most zasa stojí už viac ako sto rokov a aj napriek rekonštrukciám nevyhovuje potrebám nákladnej dopravy. Práve na nové spojenie medzi Komárnom a Komáromom sa majú po dokončení nákladiaky odklon

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.