Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.06.2018, 00:00

Zahraničných turistov lákame opäť viac

Tempo rastu počtu návštevníkov z iných krajín je vyššie ako domácich. Prvýkrát po piatich rokoch

Zahraničných turistov lákame opäť viac
Zdroj: archív HN Peter Mayer

„Dovolenka na Slovensku je dobrý nápad“ či „Malá krajina s veľkými zážitkami.“ Aj toto boli slogany kampaní, ktorými štát v minulosti propagoval našu krajinu v zahraničí. Zatiaľ to vyzerá tak, že úspešne. Slovensko totiž navštívilo rekordne najviac turistov v histórii. Po päťročnej prestávke za prvé tri mesiace tohto roka opätovne vzrástol počet zahraničných turistov.


Dominuje hlavné mesto
Slovensko v prvom kvartáli tohto roka privítalo o 6,4 percenta viac zahraničných turistov ako vlani. Nárast počtu ľudí z iných krajín je tak o polovicu vyšší ako zvýšenie počtu domácich návštevníkov. Stalo sa tak prvýkrát od roku 2013. Dosiaľ totiž väčšie číslo percentuálneho nárastu tvorili domáci. „Súčasná situácia na globálnom trhu a nové cestovateľské trendy sú pre nás veľmi priaznivé a poskytujú priestor na ďalšie využitie potenciálu našej krajiny ako cieľovej dovolenkovej destinácie,“ hovorí pre HN Karolína Ducká, hovorkyňa rezortu dopravy, ktorý sa stará aj o rozvoj cestovného ruchu.


Najviac zahraničných hostí prišlo z okolitých štátov a Nemecka. Spoločne tvoria až 60 percent zo všetkých turistov z iných krajín. Na prvom mieste sú českí susedia, pokračujú návštevníci z Poľska a Nemecka. Tí sa zaujímali najmä o Bratislavský kraj. „Naše hlavné mesto ť

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.