Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.07.2018, 00:00

Na Šancovej vyrastie nový projekt. Investičná skupina Arca Capital vstupuje do biznisu s realitami

Na priestoroch parkoviska na Šancovej ulici vybuduje developer nový polyfunkčný dom.

Na Šancovej vyrastie nový projekt. Investičná skupina Arca Capital vstupuje do biznisu s realitami
Zdroj: Arca Capital

Historické budovy, ktorých vek presahuje aj sto rokov, dostanú nového suseda. Na jednej z dôležitých komunikačných tepien hlavného mesta totiž pribudnú nové byty spolu s reštauráciami a ďalším občianskym vybavením. Finančná skupina Arca Capital totiž predstavila projekt Šancová takmer za 13 miliónov eur.


Developer mlčí
Polyfunkčný dom pozdĺž Šancovej ulice aktuálne čaká na schválenie v procese vplyvov na životné prostredie. Investor chce zo starého parkoviska a chátrajúcej budovy niekdajších potravín vybudovať takmer 70 bytov a v jednom z predstavených variantov aj päť apartmánov.

Objekt má byť postavený v tvare písmena L a bude mať osem nadzemných podlaží. Nová stavba tiež počíta s parkovacími miestami, ktorých bude viac ako 200 a nachádzať sa budú pod zemou. „Vo vnútrobloku sa navrhujú situovať priestory venované voľnočasovým aktivitám nielen obyvateľov objektov, ale aj verejnosti,“ uvád

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.