Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.07.2018, 22:54

Most „protekciu“ juhu priznáva

Obyvateľom Kysúc a Oravy zostáva len závidieť. Minister dopravy pripravil podmienky na masívnu výstavbu rýchlostnej cesty R2, ktorá pomôže najmä vodičom na juhu Slovenska.

Most „protekciu“ juhu priznáva
Zdroj: TASR

Starostovia kysuckých a oravských dedín nestíhajú za náporom kamiónov z Poľska opravovať cesty. Na diaľničné oslobodenie pritom čakajú desaťročia. Minister dopravy Árpád Érsek sa však rozhodol masívne investovať na opačnej strane krajiny. Aj napriek kritike z radov dopravných expertov sa včera za svojho nominanta postavil predseda Mosta-Híd Béla Bugár.

Vyhlásil, že očakáva uvedenie čo najväčšieho množstva infraštruktúrnych projektov na južnom Slovensku. Odborníci však za iniciatívou Mosta vidia zneužívanie ministerstva dopravy na politickú kampaň. Doteraz totiž nebolo zvyklosťou, že by sa predseda strany, ktorá nominovala ministra dopravy, zúčastňoval na kontrolných dňoch alebo vyhlasovaní verejných súťaží. Samozrejme, ak zároveň nebol premiérom. Aj týmto bola ojedinelá včerajšia návšteva politikov na plánovanom úseku R2 Kriváň – Mýtna.

Hrozí prekvapenie
Pôvodné plány NDS hovorili o súťažení úseku začiatkom roku 2019, na jar tohto roka však diaľničiari oznámili skorší termín. Ján Kovalčík z inštitútu INEKO tvrdí, že radosť v tomto prípade nie je namieste. „Mám vážne pochybnosti o tom, či je úsek Kriváň – Mýtna dostatočne projektovo pripravený na výstavbu. Ak nie je, časom môžu staviteľov prekvapiť komplikácie, čo vyústi do omeškania a predraženia,“ avizuje analytik. Už teraz je

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.