Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.07.2018, 11:25

Gajdošov rezort obstaráva 21 vozidiel pick up za takmer 700-tisíc

Vozidlá majú mať celokovovú, oceľovú, plne pozinkovanú karosériu, štvoro dverí a päť miest pre pasažierov.

Minister obrany Peter Gajdoš
Zdroj: TASR/M. Erd

Ministerstvo obrany (MO) SR obstaráva formou elektronickej aukcie 21 vozidiel 4x4 pick up za odhadovanú cenu 687 081,89 eura bez DPH. Vozidlá majú byť dodané do Kasární SNP v Trenčíne, ponuky možno predkladať do 3. augusta 2018, obálky sa budú otvárať o tri dni neskôr. Hlavným kritériom je cena.

Podľa informácií zverejnených vo vestníku verejného obstarávania má ísť o ľahký nákladný automobil s pohonom všetkých štyroch kolies s maximálnou hmotnosťou nepresahujúcou 3,5 tony, pričom miesta na sedenie a nákladný priestor sa nenachádzajú v jednom celku. Desať kusov má byť vo farbe kaki, 11 bielych.

Na základe súťažných podkladov majú mať vozidlá celokovovú, oceľovú, plne pozinkovanú karosériu, štvoro dverí a päť miest pre pasažierov. Požadovaný výkon motora je na úrovni minimálne 110 kW a objem palivovej nádrže aspoň 60 litrov.

Autá majú byť so šesťstupňovou prevodovkou, klimatizované, s minimálne štyrmi reproduktormi. Dodávateľ musí zabezpečiť aj zimné pneumatiky na diskoch. Záručná doba má byť aspoň štyri roky vrátane bezplatného servisu, alebo najazdených 120-tisíc kilometrov, podľa toho, čo nastane skôr.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.