Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.07.2018, 00:00

Naša krajina prácou neláka. Je najhoršia z celého regiónu

Ľudia zo zahraničia pri sťahovaní za prácou skôr uprednostnia Poľsko, Česko či Maďarsko. Cudzinci, čo tu už pracujú, by privítali lepšie podmienky v praxi.

Naša krajina prácou neláka. Je najhoršia z celého regiónu
Zdroj: Pavol Funtál

Záujem cudzincov o prácu na Slovensku je veľmi slabý. Vyplýva to z výsledkov najnovšej analýzy Boston Consulting Group a Profesia.sk, kde sa naša krajina umiestnila na 75. mieste a najhoršie v stredoeurópskom regióne.

V porovnaní s Európskou úniou a V4 je cudzincov prichádzajúcich k nám stále oveľa menej. Dôvodom je podľa analytikov a marketérov slabý imidž krajiny.

Problém to môže predstavovať najmä v odvetviach, kde zamestnávatelia nevedia aj dlhodobo nájsť ľudí. Rezorty práce a hospodárstva preto zavádzajú v prísnych pravidlách zamestnávania ústupky.

Pozrite si rozhovor s Ivanou Molnárovou aj o tom, v ktorých profesiách sú najvyššie platy:

O Slovensku vedia málo

Podľa Nikoly Richterovej, hovorkyne Profesia.sk, je prezentácia v zahraničí veľmi dôležitá nielen pre všeobecné poznanie našej krajiny, ale rovnako aj z ekonomických dôvodov.

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.