Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.07.2018, 00:00

Z odvolávania si špekulanti urobili biznis

Aktivity skupiny ľudí, ktorá napáda diaľničné projekty, pripomínajú výpalníctvo, tvrdí analytik INEKO a odborník na dopravu Ján Kovalčík.

Z odvolávania si špekulanti urobili biznis

Urýchli nový stavebný zákon výstavbu diaľnic? Minister dopravy hovorí, že ním minimalizuje priestor pre aktivistov na odvolávanie.
Nevolajme ich aktivisti. Vo väčšine prípadov ide len o úzku skupinu jednotlivcov, ktorá hrubo zneužíva inštitút odvolávania. Je načase, aby sme začali otvorene hovoriť, že ich aktivity sa podobajú na niečo, čo voláme výpalníctvo. Na ministerstve a medzi developermi sú už veľmi dobre známi. Hľadajú zámienky na zdržovanie, vydierajú investorov a z možností, ktoré im dáva zákon, si urobili vlastný biznis. A keď začneme aj túto skupinu špekulantov nazývať aktivistami, tak ten pojem automaticky naberá hanlivý význam. Pritom úlohou aktivistu je brániť záujem istej časti verejnosti.

To je jedna časť problémov, ktorá spôsobí meškanie o mesiace.
Väčšinou sú to mesiace,

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.