Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.07.2018, 00:00

Vyhliadky sa stali hitom. Pridali sa Bojnice

Nové atrakcie sú zdrojom ďalších financií a nútia turistov v lokalite zostať dlhšie.

Vyhliadky sa stali hitom. Pridali sa Bojnice
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Legendárny zámok a zoologickú záhradu po novom doplní vyhliadková veža pre turistov. Bojnice začali lákať turistov na novú atrakciu, ktorá je od piatka v skúšobnej prevádzke. Podľa odborníkov na turizmus je budovanie takýchto veží nový trend nielen u nás, ale aj v zahraničí.

Viac možností je viac dní
„Vyhliadkové veže sa stali novodobým fenoménom pri získavaní, respektíve udržaní návštevníka v cieľovom mieste,“ hovorí Michal Macháč, expert na cestovných ruch z TM Travel. Ľudia, ktorí mesto navštívia, tak budú môcť využiť jednu atrakciu navyše a tiež minúť viac peňazí napríklad za súvisiace služby v reštauráciách či v ubytovniach. Podľa Macháča sa tak práve z tohto dôvodu budujú stavby takéhoto typu na miestach s vysokou koncentráciou turistických možností. Hlavným zámerom investora, ktorým sú Kúpele Bojnice, je zmeniť charakter návštevníkov kúpeľného mesta z j

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.