Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.07.2018, 00:00

Brat ma oslovil s nápadom začať vlastný biznis, neváhala som ani minútu

V zahraničí by som bola vždy len cudzinkou zo strednej Európy, hovorí v rozhovore pre HN Lucia, spoluzakladateľka Grizzly Tacos.

Brat ma oslovil s nápadom začať vlastný biznis, neváhala som ani minútu
Zdroj: Archív Grizzly Tacos

Aký bol váš dôvod odsťahovať sa do zahraničia?
Dôvodov na odchod do zahraničia bolo viac, vždy som mala túlavé topánky, chcela som sa zdokonaliť v angličtine, vybočiť zo stereotypu, skúsiť niečo nové, spoznať nových ľudí. Toto všetko sa mi podarilo, takže misia splnená. Stále mám však rada cestovanie, varenie a spoznávanie exotických chutí, farieb a vôní.

Aké boli začiatky v zahraničí? Aké rozdiely ste vnímali najvýraznejšie po pracovnej či ľudskej stránke?
Začiatky sú ťažké vždy a všade, ale bez toho by to asi nešlo. Pamätám si, že prvý polrok vo Veľkej Británii som nebola úplne presvedčená o svojom rozhodnutí, ale hneď ako som si našla prácu v reštaurácií a neskôr v základnej škole, tak sa moje pocity zlepšili a bola som spokojnejšia. Vždy na leto a na Vianoce som sa však vracala domov. Rozdielov bolo viac, multikultúru je tam cítiť na každom kroku a to sa mi veľmi páči, je tam asi tisíc druhov dažďa a žiadne leto.

Bolo ťažké sa zaradiť, zapadnúť medzi domácich?
Zaradiť sa pre mňa ťažké nebolo, pracovala som v základnej škole ako špeciálny pedagóg a mala som super kolegov a prácu, ktorá ma veľmi bavila a napĺňala, ale

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.