Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.07.2018, 00:00

Predtým nikomu nenapadlo aplikovať ľudové vzory na drahé kovy

Henrietu Môcovú zaujali historické šperky. Pre HN porozprávala, prečo sa rozhodla dávne časy preniesť aj na svoje klenoty.

Predtým nikomu nenapadlo aplikovať ľudové vzory na drahé kovy
Zdroj: HN/PAVOL FUNTÁL

Pochádzate z rodiny šperkárov?

Mali sme v rodine šperkárov, mamin bratanec, ktorý žil v Budapešti, mal zlatníctvo, ktoré dodnes funguje. Ale on ma k tomu neviedol. Mala som to šťastie, že rodičia rešpektovali to, že som mala umelecké cítenie. Vždy som si kreslila, chodila som na základnú umeleckú školu. Ručným prácam som sa venovala celé detstvo, napríklad som háčkovala, takže vzťah tam bol. A postupne sa to vykryštalizovalo na šperkárstvo, veď žena k šperkom nikdy nemá ďaleko. Vybrala som si strednú umeleckú školu v Hodruši-Hámre. Tam som študovala pasiarske práce a dokonca som počas štúdia spoznala aj svojho manžela. Študovali sme rovn

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.