Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.07.2018, 00:00

Záloha má byť maximálne vo výške pätiny kúpnej ceny

Ľudia sú často prekvapení nákladmi na bývanie v dome, tvrdí v rozhovore pre HN Martin Barus, hypotekárny špecialista spoločnosti Kamapro.

Záloha má byť maximálne vo výške pätiny kúpnej ceny
Zdroj: Reuters

V čom vidíte riziká kúpy bytov z papiera a získania úveru na „neexistujúcu“ nehnuteľnosť?
Hlavné riziko je, že dávam väčšiu sumu oproti zmluve o budúcej kúpnej zmluve a jediným mojím ručením je pohľadávka voči developerovi ako spoločnosti. Hoci ten vlastní nehnuteľnosť, ktorá má hodnotu, nepoznám výšku a stav jeho záväzkov. Aktuálny často používaný model: 20 percent z kúpnej ceny po podpise zmluvy o budúcej kúpnej zmluve a 80 percent po podpise kúpnej zmluvy je akceptovateľný stupeň rizika

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.