Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.07.2018, 00:00

Špekulácie o Kažimírovej budúcnosti. Mohol by ísť do ECB

Magazín The Banker vidí v slovenskom ministrovi financií možného člena výkonnej rady ECB.

Minister financií Peter Kažimír
Zdroj: TASRM: Baumann

Prestížny magazín The Banker naznačil, že by slovenský minister financií mohol nájsť uplatnenie vo výkonnej rade Európskej centrálnej banky. V profile Petra Kažimíra britský časopis pripomína, že budúci rok sa skončí mandát troch členov, a to vytvára „príležitosť pre nadšených Európanov, ako je Kažimír“. Členov vymenúva kvalifikovanou väčšinou Európska rada.


Dlho slúžiaci minister
V súvislosti so strážcom slovenských verejných financií sa častejšie hovorí o poste guvernéra Národnej banky Slovenska. Takúto informáciu priniesol koncom minulého roka týždenník Trend a nedávno aj denník Pravda. Súčasný guvernér Jozef Makúch má však mandát až do januára 2021.


The Banker pripomína, že Kažimír je jeden z najdlhšie slúžiacich v oblasti verejných financií. Ak zarátame aj jeho pôsobenie v parlamentom výbore či v pozícii štátneho tajomn

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.