Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.07.2018, 19:00

Ivan Mikloš: Bez reforiem to nejde. Vláda robí málo a ešte aj zle

  • Bývalý minister financií Ivan Mikloš podrobil vlády Roberta Fica a Smeru tvrdej kritike.
  • Slovensko mohlo byť podľa neho oveľa ďalej.
  • Čo našej krajine najviac chýba?
  • Koho by si vedel predstaviť ako nového prezidenta?
  • Odpovede nájdete v rozhovore.

Desať rokov vlády Roberta Fica a Smeru je pre Slovensko premárnená šanca. Povedal to v rozhovore pre HNtelevíziu bývalý minister financií Ivan Mikloš.

"Som rád, že to, čo urobili Dzurindove vlády, sa dá nazvať úspešným príbehom. Na druhej strane treba povedať, že sme mohli byť omnoho, omnoho ďalej," dodáva Mikloš a naráža práve na vládnutie sociálnych demokratov.

Exminister podrobil tvrdej kritike vládu za to, že nezlepšuje konkurencieschopnosť Slovenska. "Na to potrebujete reformy. Ale nie ako kampaň, ale ako dlhodobý, trvalý proces," hovorí. Podľa jeho slov žijeme stále z efektov minulých reforiem, tie však postupne vyprchávajú.

Mikloš tvrdí, že Slovensko potrebuje pridať v štyroch kľúčových veciach - v dosiahnutí zdravých verejných financií, dobrého podnikateľského prostredia, efektívneho verejného sektora a vedomostnej spoločnosti.

"Vláda robí málo a ešte to robí aj zlým spôsobom," kritizoval exminister prácu ľavicových kabinetov vo verejných financiách. Podľa Mikloša dosahujeme nižší deficit nie znižovaním výdavkov, ale zvyšovaním daní.

Celý rozhovor s Ivanom Miklošom si pozrite vo videu vyššie.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.