Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.07.2018, 00:00

Reťazce dostali pokuty za 11 miliónov eur

Miliónové sankcie sa obchodníkom nevyhli ani tento rok. Podľa odborníkov je však ich výška niekedy privysoká a likvidačná.

Reťazce dostali pokuty za 11 miliónov eur
Zdroj: Dreamstime

Aj napriek tomu, že miliónové pokuty pre reťazce majú na Slovensku už niekoľkoročnú históriu, obchodníci sa z nich nestihli úplne poučiť. Preto sa tieto pomerne veľké finančné sankcie vyskytujú aj v tomto roku. Ďalšiu miliónovú pokutu dostala v januári Billa, neskôr v máji nasledovala 10-miliónová sankcia pre spoločnosť Rajo a ďalšie reťazce pre obmedzovanie hospodárskej súťaže.

Podľa rezortu pôdohospodárstva sú pokuty vo výške milióna eur udeľované len vo výnimočných prípadoch.

Taká výška pokút môže byť pre niektorých aj likvidačná. „Reťazce, ktoré takéto pokuty dostali, by sa mali zamerať na zabezpečenie dodržiavania ochrany zdravia spotrebiteľa,“ tvrdí rezort.


Zlepšenie na obzore
Posledné štyri roky boli pre veľké reťazce ako Kaufland, Billa či Tesco ťažké. Prvý spomínaný dostal v priebehu týchto rokov šesť miliónových pokút. Išlo napríklad o prevádzky v Bardejove, Partizánskom či Liptovskom Mikuláši, v ktorých bolo preukázané skladovanie výrobkov pri nesprávnej teplote, zle čitateľné dátumy spotreby na potravinách či iné prešľapy. Obchodný reťazec Tesco mal v priebehu tých

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.