Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.07.2018, 10:54

Slováci kupujú viac nových áut, najväčší záujem hlási Škoda

Zhruba každý piaty predaný nový osobný automobil na Slovensku bol v prvom polroku 2018 od českej automobilky Škoda.

Slováci kupujú viac nových áut, najväčší záujem hlási Škoda
Zdroj: HN/Peter Mayer

Predaj nových osobných áut na Slovensku sa v prvom tohtoročnom polroku zvýšil, tradične najväčší záujem bol o vozidlá z českej automobilky Škoda Auto. Vyplýva to z údajov Slovenského zväzu automobilového priemyslu.

Do konca júna bolo u nás zaregistrovaných 51 891 nových osobných áut. Oproti rovnakému obdobiu vlani to predstavuje nárast o 6,18 percenta.

Zhruba každý piaty predaný nový osobný automobil na Slovensku bol v polroku od mladoboleslavskej automobilky Škoda, ktorá má na tunajšom trhu dlhodobo najvyšší podiel zo všetkých značiek.

Za prvých šesť mesiacov roka pribudlo do evidencie 10 055 vozidiel Škoda, čo je medziročne nárast o 3,3 percenta. Najväčší záujem bol o modely Fabia a Octavia.

Slovensko je v prepočte na obyvateľa najväčším výrobcom osobných áut na svete. Svoje továrne v krajine pod Tatrami majú automobilky Kia Motors, PSA a Volkswagen. Nový závod na juhu Slovenska stavia anglická automobilka Jaguar Land Rover, ktorá tam plánuje začať produkciu ešte tento rok.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.