Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.07.2018, 00:00

Riaditeľ FlixBusu: Naše ceny dokážeme udržať nízke

Keď spolupracujeme s dopravcom, on neprichádza o svoju identitu, tvrdí výkonný riaditeľ autobusovej spoločnosti FlixBus pre Česko a Slovensko Pavel Prouza.

Na slovenskom trhu ste niekoľko mesiacov. Ako ste spokojní?
Sme veľmi spokojní. Pre nás je Slovensko v podobnej situácii ako Česko. Z Prahy riadime obe krajiny a povedal by som, že sme síce geograficky malí, no významovo sme pre FlixBus vysoko. Z Bratislavy vypravíme týždenne 400 spojov, či už vnútroštátnych alebo medzinárodných. Vždy sa najskôr sústredíme na tú medzinárodnú dopravu, a keď vidíme príležitosť vstúpiť aj do vnútroštátnej, tak to urobíme. Na Slovensku fungujeme už dlhší čas, ale začínali sme potichu. V budúcnosti to chceme zmeniť tak, aby o nás na Slovensku bolo viac počuť, aby si viac ľudí mohlo sadnúť do zeleného autobusu a dostať sa s ním tam, kam budú potrebovať.

Štyristo spojov nie je málo, ako ste spokojní s vyťaženosťou liniek na Slovensku?
Je podobná ako náš celkový priemer, čiže 60 percent. Určite sú linky, kde vidíme príležitosť zlepšiť obsadenosť. Našu sieť máme vystavanú unikátne, sna

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.