Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.07.2018, 00:23

Keď chceme lepšiu dopravu, treba pretrpieť obmedzenia

Sme prví, ktorí po 25 rokoch pre zlepšenie dopravy v bratislavskom regióne skutočne niečo robia, tvrdí o svojom tíme župan Juraj Droba.

Keď chceme lepšiu dopravu, treba pretrpieť obmedzenia
Zdroj: TASR

Pred pár dňami vám občianske združenie Ivanka adresovalo otvorený list, ktorý žiada, aby ste riešili kritickú dopravnú situáciu v kraji počas letných rekonštrukcii. Budete na tieto výzvy reagovať?
Áno, je to legitímna sťažnosť občanov. Náš úrad už pre nich pripravuje odpoveď. Je potrebné poznamenať, že 25 rokov nikto poriadne neriešil problémy s dopravou v Bratislavskom kraji, ktoré sa nárastom počtu obyvateľom aj áut len prehlbovali. Naša garnitúra má za sebou sedem mesiacov a už sme stihli urobiť zásadné kroky, ktoré sa však naplno prejavia až o niekoľko rokov. Spomeniem napríklad projekt výstavby záchytných parkovísk, prípravu obchvatu Pezinka, prípravu rekonštrukcie cesty Malacky – Rohožník, skúmanie možností pre lodnú dopravu po Dunaji v smere do Šamorína, ale aj výstavbu cyklotrás. Je toho viac a na rozdiel od predošlých vedení nezaháľame a problémy s dopravou berieme úplne vážne.

Najväčšie obmedzenia zrejme spôsobujú práce, ktoré v meste spustil magistrát.
Áno, čiastočne ide o práce magistrátu. Ale výstavba obchvatu D4/R7 bude určite bolieť Ivančanov, Senčanov

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.