Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.07.2018, 09:59 Aktualizované dňa 26.07.2018 o 16:09

Najväčšie slovenské outletové centrum neďaleko Voderád bankrotuje

Výpredajový komplex neďaleko Voderád bankrotuje a požiadal súdy o vyhlásenie konkurzu.

Najväčšie slovenské outletové centrum neďaleko Voderád bankrotuje
Zdroj: HN/Peter Mayer

Preteky o titul „prvé na Slovensku“ vyhrali, keď predstihli konkurenčný zámer developerskej skupiny Ipec Group rodiny Čarnogurských v Senci. Spoločnosť One Fashion Outlet svoje outletové centum vo Voderadoch, ktorého podstata spočíva v predaji výbehového značkového oblečenia za nižšie ceny, otvorila v roku 2013. Jej koncept nápadne pripomínal úspešnú obchodnú zónu v rakúskom mestečku Parndorf. Firma s kontroverzným majetkovým pozadím však zaostávala za očakávaniami a nepohlo jej ani vlaňajšie škrtanie miliónových dlhov v reštrukturalizácii.

V HNtelevízii si pozrite, ako sa vyvíjala situácia okolo outletového centra do roku 2016, kedy bola podaná žiadosť o reštrukturalizáciu:

​Najväčšie outletové centrum pod Tatrami totiž mieri do konkurzu. „Počas reštrukturalizácie sme uhradili časť splátok v zmysle reštrukturalizačného plánu. S ohľadom na to, že sme nenašli strategického investora, nepodarilo sa nám uhradiť najväčšiu splátku ku dňu 30. júna 2018 a nie je reálny predpoklad jej splnenia,“ vysvetľuje pre HN dôvody bankrotu spoločnosť One Fashion Outlet 1, ktorá vlastní a prevádzkuje nákupnú zónu vo Voderadoch.

Firmu tak potápa nezvládnutá splátka dlhodobého investičného úveru od Všeobecnej úverovej banky vo výške 6,9 milióna eur, ktorá mala splatnosť ku koncu júna tohto roka. Druhou financujúcou inštitúciu je rakúska banka BKS, ktorej nákupné centrum aktuálne dlhuje okolo 3,8 milióna eur.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Vyskúšajte digitálne predplatné a dočítajte článok až do konca.
len za
1€!

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.