Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.08.2018, 00:00

Arca mení bývalý pivovar na výrobňu autodielov

Konateľ spoločnosti AAH Park Matej Danóci plánuje zásobovať automobilových výrobcov plastovými komponentmi. Postaví preto výrobnú fabriku v bývalých priestoroch Topvaru.

Arca mení bývalý pivovar na výrobňu autodielov
Zdroj: Arca Capital

30 miliónov eur bude stáť podľa odhadov investora nová výroba plastových komponentov.
Kedysi varili v topoľčianskom Topvare pivo, teraz tam budú taviť plast. Areál bývalého pivovaru zíva už dva roky prázdnotou. Výroba sa presťahovala k sesterskému výrobcovi Šariš a odvtedy si opustený pivovar hľadá ďalšie využitie.


S priestormi má svoje plány investičná spoločnosť Arca Capital Pavla Krúpu, ktorá aktuálne pozemky vlastní. Tá len nedávno vstúpila do dynamicky sa rozvíjajúceho automotive segmentu, ktorý má nielen na Slovensku, ale aj v okolitých krajinách čoraz väčšie zastúpenie.

Po menšej výrobe plastových dielcov v neďalekých Solčanoch plánuje investor oveľa väčší projekt. Na území bývalých asimilačných nádrží pivovaru má v pláne vybudovať výrobno-logistické centrum. Aj tu má vyrábať plastové komponenty pre automobilky a ich dodávateľov.

„Je to pre nás nový segment, v ktorom vidíme veľký priestor. Na rozhodnutie malo vplyv viacero faktorov. Príchod štvrtej automobilky, rozhodnutie o investícii BMW v Maďarsku a aj investícia LG do neďalekého závodu ZKW v Topoľčanoch,“ povedal Matej Danóci, konateľ spoločnosti AAH Park, ktorý je zároveň manažérom viacerých spoločností spadajúcich pod investičného hráča Arca Capital. Jeho hlavným zameraním v rámci skupiny sú investície do obnoviteľných zdrojov energií a najnovšie aj do vlastného projektu plastových výliskov.


Projekt by mal stáť 30 miliónov eur a zamestnať by mal podľa odhadov 300 až 500 ľudí. Aj keď investor o sebe hovorí ako o novom hráčovi na trhu, skúsenosti z tejto oblasti už má. „Prednedávnom sme kúpili existujúcu prevádzku lisovne plastov v priemyselnom par

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.