Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.08.2018, 00:00

Žiga pre HN: BMW nám ušlo tesne

Minister hospodárstva Peter Žiga pre HN potvrdil, že významnú úlohu pri rozhodovaní o umiestnení nemeckej fabriky zohrala výška investičnej pomoci.

Žiga pre HN: BMW nám ušlo tesne
Zdroj: Pavol Funtál

Už máte informácie o dôvodoch, pre ktoré sa BMW nerozhodlo investovať na Slovensku, ale v Maďarsku?
Oficiálne čakáme na list, ktorý nám nemecká strana avizovala, ale už máme neoficiálne informácie. V prvom rade musím zdôrazniť, že zabúdame na dôležitý moment, z ktorého môžeme ťažiť. Slovensko bolo v úzkom finále veľkej prestížnej investície, to je obrovská vec a veľké ocenenie našej práce a krajiny ako takej. Intenzívne sa rokovalo rok a pol na všetkých možných úrovniach vrátane samosprávy, mali sme tu návštevy z vedenia spoločnosti, robili si dôsledné analýzy. Investíciu sme podporili aj na najvyššej vládnej úrovni.Kedy sa Nemci rozhodli?
Podľa posledných informácií bolo rozhodnutie správnej rady koncom júla. Bolo nesmierne tesné a náročné a boli sme v hre seriózne do posledného momentu. Urobil sa obrovský kus práce a chcem sa úprimne poďakovať všetkým, ktorí sa na rokovaniach podieľali, hlavne vyjednávaciemu tímu z agentúry Sario a ministerstva hospodárstva. Aj

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.