Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.08.2018, 00:00

ZKW masívne rastie. Na Slovensku aj vo svete

Topoľčiansky výrobca svetlometov na našom území zamestnáva 2 400 ľudí. Jeho expanzia za desať miliónov zamestná ďalšie tri stovky.

ZKW masívne rastie. Na Slovensku aj vo svete
Zdroj: Reuters

Topoľčany sa dočkajú ďalšej investície z oblasti automotive. V neďalekých Krušovciach totiž svetový líder na poli osvetľovacích systémov rozširuje výrobu. Už teraz vo svojom druhom najväčšom výrobnom centre na svete zamestnáva 2 400 pracovníkov. Po investícii vo výške desať miliónov eur by mali pribudnúť ďalšie tri stovky. „Potreba vybudovania nových výrobno-skladových priestorov je reakcia na zvýšený dopyt po výrobkoch. Vzhľadom na pozitívny vývoj rozvoja automobilového priemyslu je potrebné zvýšiť výrobné montážne kapacity spoločnosti, ako aj príslušné zázemie,“ informuje spoločnosť ZKW Slovakia vo svojom investičnom zámere.
 
Známi odberatelia
Koncern ZKW na Slovensku pôsobí už od roku 2006. Na začiatku zamestnával 93 ľudí. Svetový dodávateľ, ktorý obsluhuje zákazníkov ako Jaguar Land Rover, Audi, Mercedes či Porsche, sa nakoniec rozšíri o 11-tisíc štvorcových metrov. Na nich sa tak ako vo zvyšku závodu bude vyrábať hlavný artikel spoločnosti. „Spoločnosť ZKW Slovakia plánuje vybudovanie výrobno-skladových priestorov za účelom ľahkej výroby a montáže svetlometov pre motorové vozidlá,“ uvádza ZKW. Do portfólia závodu v Krušovciach patrí výroba prémiových systémov pre osobné i nákladné vozidlá a motorky.


Výstavba sa už začala začiatkom leta. Hotové priestory by mali byť pripravené na prevádzku v marci 2019. Väčšina nových pracovníkov bude praco

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.