Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.08.2018, 11:32

Wizz Air spustí novú linku z Bratislavy, bude k dispozícii trikrát do týždňa

Spolu na Slovensku prevádzkuje dopravca v roku 2018 osem leteckých liniek.

Z bratislavského Letiska Milana R. Štefánika pribudne od konca októbra nová letecká linka na Ukrajinu. Letecký dopravca Wizz Air spustí od 30. októbra lety z Bratislavy do Ľvova. Spojenie bude pre cestujúcich k dispozícii trikrát do týždňa, v utorky, štvrtky a v soboty.

Čo môžete vidieť v Ľvove, sa dozviete v archívnej časti seriálu HNtelevízie Za rohom:

"Wizz Air tak otvára z Bratislavy už druhú leteckú linku na Ukrajinu. V súčasnosti prevádzkuje štyri lety týždenne do hlavného mesta Kyjeva a z neho," priblížila hovorkyňa letiska Veronika Ševčíková.

Okrem toho zabezpečuje spoločnosť podľa jej slov z Bratislavy aj lety do Skopje v Macedónsku, do bulharskej Sofie, do Varšavy v Poľsku a britského Londýna-Lutonu.

"Wizz Air začal lietať z Bratislavy v roku 2016 a za dva roky prevádzky sme prepravili vyše 415-tisíc cestujúcich," doplnil Andras Rado zo spoločnosti Wizz Air.

Spolu na Slovensku prevádzkuje dopravca v roku 2018 osem leteckých liniek a ponúka v predaji kapacitu viac ako 670-tisíc sedadiel. "To predstavuje až 30-percentný ročný nárast," konštatoval.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.