Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.08.2018, 00:00

Zistenie HN: Poštová banka preberá veľkú nebankovku

Poštová banka rozbieha nový biznis. Kúpila spoločnosť Amico Finance, ktorá je štvorkou na trhu splátkových spoločností.

Zistenie HN: Poštová banka preberá veľkú nebankovku
Zdroj: Pavol Funtál

Na začiatku roka 2017 ohlásila Poštová banka kompletný rebranding a zmenu stratégie. O tom, že novinky v banke vlastnenej finančnou skupinou J&T sa nekončia, svedčí aj jej najnovšia akvizícia. Iba pred pár dňami finančný dom kúpil majoritný podiel vo veľkej splátkovej firme. „Podarilo sa nám v uplynulých dňoch kúpiť sto percent spoločnosti Amico Finance, ktorú vlastnil Nay Elektrodom a ktorá je štvorkou na trhu s približne 11-percentným podielom,“ potvrdil v rozhovore pre HN generálny riaditeľ Poštovej banky Andrej Zaťko. Podľa neho je stále rozdiel medzi poskytnutím klasického úveru v banke a pôžičkou priamo v predajni, kde si práve spotrebiteľ kupuje napríklad nový televízor. Lebo v budúcnosti bude dôležité byť pri klientovi v momente rozhodovania sa o kúpe, práve tu vidí banka potenciál, ktorý chce rozvíjať.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.