Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.08.2018, 10:56

Do hladovej doliny prichádza nový investor, Nemci zamestnajú 60 až 70 ľudí

Nová spoločnosť prakticky nahradila predchádzajúceho investora.

Do hladovej doliny prichádza nový investor, Nemci zamestnajú 60 až 70 ľudí
Zdroj: TASR/Pavol Ďurčo

Približne 60 až 70 ľudí by mal v Hnúšti na severe Rimavskosobotského okresu zamestnať nový investor, ktorý sa etabloval v priestoroch tamojšieho priemyselného parku. O jeho príchode informoval primátor Michal Bagačka.

„Je to nemecká spoločnosť, ktorá už má závod Levotek v Levoči. Pre naše mesto teraz vytvorila samostatnú spoločnosť s ručením obmedzeným s názvom WMT Hnúšťa. Svoju činnosť u nás spustila začiatkom augusta a bude vyrábať mobilné zábradlia na diaľnice,“ priblížil primátor.

Nová spoločnosť prakticky nahradila predchádzajúceho investora, spoločnosť Mageba, ktorá sa zhruba pred dvomi mesiacmi presťahovala z Hnúšte do Košíc.

„Hneď ako sme vedeli, že budú odchádzať, vyvinuli sme aktivity, aby sme uvoľnenú halu zaplnili. Podarilo sa to vďaka tomuto nemeckému investorovi, ktorý by mal prebrať pracovníkov po Magebe a hľadá aj ďalších odborníkov z oblasti klampiarskych prác a zvárania,“ zakončil Bagačka.

Minister práce Ján Richter oznámil, ako sa vyvíjala nezamestnanosť na Slovensku v júni tohto roka:

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.