Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.08.2018, 11:38

Na Slovensku od začiatku roka vzniklo viac nových firiem ako vlani, ukázala analýza

Podľa detailnej analýzy založili podnikatelia minulý rok 20 028 firiem.

Na Slovensku od začiatku roka vzniklo viac nových firiem ako vlani, ukázala analýza
Zdroj: Reuters

Podnikatelia od začiatku tohto roka založili na Slovensku viac firiem ako vlani. Aktuálne celkovo podniká 11 077 nových firiem, čo je o 61 spoločností viac, ako ich vzniklo v minulom roku. Vyplýva to z najnovších údajov poradenskej spoločnosti Bisnode.

Počet novovzniknutých firiem by sa mohol v tomto roku ešte zvýšiť, dôvodom je rast slovenskej ekonomiky.

"Slovenskej ekonomike sa dobre darí, čo potvrdzujú aj čísla z našich medziročných porovnaní. Hoci sme v prvých troch mesiacoch zaznamenali mierny pokles pri novovzniknutých firmách, k prvému polroku tieto čísla narástli a prekonali vlaňajšie výsledky. Môžeme tak povedať, že slovenská ekonomika je na vrchole a je predpoklad, že podnikatelia do konca tohto roka založia viac spoločností ako vlani, kedy sme zaznamenali rekord," priblížila analytička Bisnode Petra Štěpánová.

Podľa detailnej analýzy Bisnode založili podnikatelia minulý rok 20 028 firiem, pričom k 1. polroku 2017 ich bolo 11 016. Dáta z prvého polroka tohto roka hovoria o vzniku 11 077 nových podnikov, z toho 10 968 spoločností s ručením obmedzeným a 109 akciových spoločností.

Na Slovensku v súčasnosti pôsobí celkovo 267 122 firiem, z toho 259 654 spoločností s ručením obmedzeným a 7468 akciových spoločností. Najviac nových firiem vzniklo v Bratislavskom kraji (3561) a najmenej v Trenčianskom kraji (815).

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.