Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.08.2018, 16:38

Do Trebišova prichádza po rokoch nový investor, Česi zamestnajú 220 ľudí

Spoločnosť sa zaoberá výrobou veľkoobjemových vakov na špecifické aplikácie vrátane skladovania a dodávky sypkých materiálov v stavebníctve.

Do Trebišova prichádza po rokoch nový investor, Česi zamestnajú 220 ľudí
Zdroj: Reuters

Do Trebišova prichádza po rokoch nový investor. Hovorkyňa mesta Martina Mištaničová informovala, že po rokovaniach vedenia samosprávy v zastúpení primátorom Marekom Čižmárom sa podarilo priviesť do mesta pre zvýšenie zamestnanosti združenie BR Group z Českej republiky.

„Predstavuje skupinu výrobných spoločností s českým kapitálom, ktoré pôsobia na medzinárodnom trhu predovšetkým v oblasti textilného priemyslu, výroby dielov pre automobilovú, strojárenskú a stavebnú oblasť. Obrat skupiny vlani predstavoval 3,3 miliardy českých korún,“ objasnila hovorkyňa s tým, že jedna zo spoločností – Conrop, s. r. o., rozbieha svoju prevádzku aj v meste Trebišov.

Spomínaná spoločnosť sa zaoberá výrobou veľkoobjemových vakov určených pre špecifické náročné aplikácie vrátane skladovania a dodávky sypkých materiálov v stavebníctve. Sídlo a prevádzku bude mať firma v priestoroch hál bývalej SAD Trebišov na Ulici Československej armády.

„Tieto haly a priestory prešli rozsiahlou rekonštrukciou, pričom v nich nájde postupne svoje pracovné uplatnenie až 220 pracovníkov. Celková plocha hál vrátane sociálneho zázemia predstavuje takmer 3000 štvorcových metrov,“ zdôraznila Mištaničová.

Prvých zamestnancov začal Conrop Trebišov prijímať už v júli. Spoločnosť svoj výrobný program plánuje postupne rozširovať o produkciu takzvanej čistej výroby pre zdravotníctvo a potravinársky priemysel. Združenie BR Group zvažuje aj ďalšie rozšírenie svojej výroby v Trebišove, konkrétne o spoločnosť Lanex, a. s.

„Vedenie mesta očakáva od príchodu nového investora zvýšenie zamestnanosti v meste a jeho okolí, ďalší rozvoj služieb, a najmä zlepšenie kúpyschopnosti a životnej úrovne obyvateľstva,“ vyjadrila sa hovorkyňa.

Minister práce Ján Richter oznámil, ako sa vyvíjala nezamestnanosť na Slovensku v júni tohto roka:

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.