Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.08.2018, 00:00

Na dovolenkách platíme viac za batožinu a storno zájazdy

Trendy sa menia. Okrem zdravia poisťujeme na dovolenkách čoraz viac aj majetok, nehody či dokonca storno zájazdov.

Na dovolenkách platíme viac za batožinu a storno zájazdy
Zdroj: Reuters

Odchádzate na vytúženú dovolenku. Počas prestupného letu vám však pre nečakané udalosti odložia časť cesty a kým sa dostanete do cieľovej destinácie, zistíte, že vaša batožina ostala na opačnom konci sveta. Alebo iný prípad – na odľahlom mieste v horách alebo na exotickom ostrove sa zraníte či ochoriete na neznámu chorobu a záchranná služba vás musí aj s rodinným príslušníkom čo najskôr dopraviť do vybavenej nemocnice, v ktorej sa dohovoríte aspoň po anglicky. Taká nemocnica je však spravidla súkromná a za vyšetrenia a operácie účtuje tisícky eur. S rastúcou dostupnosťou lacných leteniek ľudia cestujú častejšie a na čoraz vzdialenejšie miesta. Spolu s tým sa však zvyšuje aj počet nehôd, ktoré ich na dovolenkách postihujú. Komerčné poisťovne v posledných rokoch registrujú každoročný nárast počtu poistencov zhruba o pätinu. Mení sa aj zameranie poistenia – okrem zdravia myslia dovolenkári tiež na storno, batožinu a nehody. Rastúcim trendom je i poistenie na celý rok.


Okrem zdravia aj storno a škody
Hoci liečebné náklady si držia v štatistikách prvenstvo, zvyšuje sa aj záujem o iné poistné služby, napríklad storno zájazdov a zahraničných ciest. Môže sa totiž stať naozaj čokoľvek. „Klienta tesne pred dovolenkou napadol v lese medveď. Vzhľadom na početné poranenia po útoku zvieraťa nebol schopný na termín zájazdu nastúpiť a odcestovať na dovolenku,“ ilustrovala jeden z tohtoročných prípadov Katarína Kukurová, špecialistka externej komunikácie Generali.


A aj keď úspešne odcestujeme, stáva sa,

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.