Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.08.2018, 00:00

Bratislave pribudne najviac nových diaľníc v histórii. Najprv však prídu zápchy

Skokový nárast dĺžky diaľnic o 60 kilometrov. To čaká bratislavský región, keď sa dokončí rozostavaný obchvat hlavného mesta z ciest D4 a R7.

Bratislave pribudne najviac nových diaľníc v histórii. Najprv však prídu zápchy
Zdroj: Archív HN

Každodenné kolóny, kolabujúca doprava. Takto to vyzerá na viacerých miestach v Bratislave, odkedy sa magistrát rozhodol masívne opravovať mestské cesty. Problémy sa však postupne presúvajú na diaľnice a do celého kraja. V okolí hlavného mesta sa totiž chystá najväčšie množstvo diaľničných projektov od čias vzniku samostatného Slovenska.

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal hovoril o výstavbe obchvatu:

Spôsobí to pokračujúca výstavba bratislavského obchvatu D4 a R7. Po jeho dokončení dostane kraj 60 kilometrov nových diaľnic a rýchlostných ciest. V roku 1999 ich bolo v kraji iba 94 kilometrov. Koncom roka 2020 by ich tu malo byť už približne 170.

Výstavba aj opravy naraz
Viacero obmedzení spôsobí vodičom najmä výstavba nového diaľničného obchvatu Bratislavy z ciest D4 a R7. Momentálne sú obmedzenia na križovatke Jarovce, kde sa diaľnica D2 bude stretávať s diaľnicou D4, kde sa zúžia ľavé pruhy.

„Premávka je zachovaná v obidvoch smeroch, vo dvoch zúžených pruhoch,“ informuje o organizácii dopravy koncesionár projektu Zero Bypass. Súbežne s týmito prácami sa pustila NDS v rovnakom čase do výmeny mostných uzáverov na rovnakej diaľnici v Bratislave, a to medzi križovatkami Patrónka a Lamač.

„Stavebné práce na moste sa budú realizovať v troch etapách súčasne v ľavom a v pravom jazdnom páse. Doprava bude vedená v prvej etape v pravom a ľavom jazdnom pruhu, v druhej etape v odstavnom a ľavom jazdnom pruhu a v tretej etape v odstavnom a pravom jazdnom pruhu,“ informujú diaľničiari.

V septembri a októbri počas víkendov plánuje NDS opravovať križovatku Pečňa v Petržalke. Keďže výstavbu obchvatu má plne v réžii koncesionárska spoločnosť Zero Bypass, a nie Národná diaľničná, k súbežnej výstavbe aj opravám môže na bratislavských diaľničných križovatkách dochádzať aj v budúcnosti.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.