Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.08.2018, 00:00

Na Slovensko príde český výrobca vriec. Na východe zamestná stovky ľudí

Samospráve sa na východ Slovenska podarilo pritiahnuť českú spoločnosť BR Group. Tá v bývalých halách SAD zamestná 220 ľudí.

Na Slovensko príde český výrobca vriec. Na východe zamestná stovky ľudí
Zdroj: Pavol Funtál

Preinvestované milióny eur a 220 nových pracovných miest. Také výsledky priniesol boj Trebišovskej samosprávy o nového investora. Do regiónu zavítala česká spoločnosť BR Group, za ktorou stojí sliezsky podnikateľ Rudolf Bochenek, so svojou dcérskou firmou Conrop. Pôsobiť bude v bývalých halách miestnej SAD Trebišov.

Premiér Pellegrini hovoril na začiatku leta o príchodoch nových investorov na Slovensko:

​„Celková plocha hál vrátane sociálneho zázemia predstavuje takmer tritisíc štvorcových metrov,“ povedala pre HN hovorkyňa mesta Martina Mištaničová. Firma bude vyrábať buvaky a vrecia pre automobilový, strojársky, stavebný, farmaceutický i potravinársky priemysel. Pozitívom je, že spolupráca sa zrejme nekončí.

BR Group má celkovo osem výrobných spoločností a už teraz sa hovorí o možnom príchode ďalšej. Ide o výrobcu pracovných i horolezeckých lán Lanex.

Východ republiky dosiaľ nebol pre investorov príliš atraktívny. No časy sa menia a do Trebišova, ktorý dlhodobo zápasí s vysokou mierou nezamestnanosti, prichádza veľká investícia, ktorá zamestná stovky ľudí.

Samospráve sa podarilo pritiahnuť združenie výrobných spoločností BR Group z Českej republiky. „Ide o skupinu spoločností s českým kapitálom, ktoré pôsobia na medzinárodnom trhu predovšetkým v oblasti textilného priemyslu, výroby dielov pre automobilovú, strojársku a stavebnú oblasť. Obrat skupiny vlani predstavoval 3,3 miliardy českých korún,“ uviedla hovorkyňa mesta Martina Mištaničová.

Expanzia sa nekončí
Sídlo a prevádzku bude mať firma v priestoroch bývalej SAD Trebišov. „Tieto haly a priestory prešli rozsiahlou rekonštrukciou, pričom v nich nájde postupne svoje pracovné uplatnenie až 220 pracovníkov. Celková plocha hál vrátane sociálneho zázemia predstavuje takmer tritisíc štvorcových metrov,“ konštatuje Mištaničová. Výška investície nie je známa. Investor ju aj napriek lokalizácii na východe krajiny zrejme vykoná na vlastnú päsť. „Ministerstvo hospodárstva v súčasnosti neeviduje žiadosť o investičnú pomoc od spoločnosti Conrop,“ uviedol pre HN hovorca rezortu hospodárstva Maroš Stano.

Prvých zamestnancov

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.