Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.08.2018, 00:00

Obnoviť legendu Tatier chcú domáci aj turisti

Lyžiarske stredisko Jamy v Tatranskej Lomnici chce zrekonštruovať TMR.

Kedysi populárne a vyhľadávané stredisko Jamy v Tatranskej Lomnici sa dočká obnovy. Otvorené bolo v sedemdesiatych rokoch a svoju poslednú lyžiarsku sezónu absolvovalo na prelome rokov 2009 – 2010. Obnoviť jeho zašlú slávu chce spoločnosť Tatry Mountain Resorts.

Nové Jamy by mali pozostávať z dvoch lanoviek, reštaurácie a priestorov na bývanie. Podľa TMR po obnovení strediska volalo nielen samotné obyvateľstvo mesta, ale aj jeho vedenie, ktoré to vníma aj ako príležitosť pre miestnu mládež. „Sme pripravení diskutovať s investorom, aby lyžiarske stredisko Jamy bolo tréningovým svahom pre mládež z Lyžiarskeho klubu Tatranská Lomnica,“ uviedol primátor Vysokých Tatier Ján Mokoš.

Riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský uviedol, že v Tatrách pretrváva vysoký záujem o lyžovanie nižšej náročnosti a tiež dopyt po vytvorení vhodných tréningových podmienok pre lyžiarske kluby a výcviky. Jam

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.