Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.08.2018, 08:56

Poisťovňa Aegon predá svoje spoločnosti v Česku a na Slovensku

Spoločnosť uviedla, že pre jej klientov nebude transakcia znamenať žiadnu zmenu, ceny aj podmienky produktov podľa nej zostávajú rovnaké.

Poisťovňa Aegon predá svoje spoločnosti v Česku a na Slovensku
Zdroj: Reuters

Holandská poisťovňa Aegon predá svoje spoločnosti v Česku a na Slovensku holandskej skupine NN. Informovala o tom dnes na svojej webovej stránke. Hodnota transakcie podľa firmy predstavuje 155 miliónov eur.

"Táto dohoda je ďalším krokom k racionalizácii našej geografickej stopy a na sústredenie našich zdrojov na naše kľúčové trhy," uviedol generálny riaditeľ skupiny Aegon Alex Wynaendts. "Transakcia zaručuje pokračovanie starostlivosti o zákazníkov, ponúka nové príležitosti pre zamestnancov a je v najlepšom záujme našich akcionárov," dodal.

Spoločnosť uviedla, že pre jej klientov nebude transakcia znamenať žiadnu zmenu, ceny aj podmienky produktov podľa nej zostávajú rovnaké. Transakcia podlieha obvyklým regulačným schválením a jej dokončenie sa očakáva počas prvého štvrťroka budúceho roka.

Aegon na území bývalého Československa poskytuje prevažne investičné životné poistenie a rizikové životné poistenie, na Slovensku tiež dôchodkové produkty. V Česku firma začala činnosť v apríli 2005. Zisk pred zdanením v Česku a na Slovensku vlani predstavoval zhruba 412 miliónov korún, uviedla skupina.

NN pôsobí v Českej republike aj prostredníctvom spoločností NN Životná poisťovňa a NN Dôchodková spoločnosť.

NN Životná poisťovňa je na slovenskom trhu od roku 1992, kedy pod názvom Nationale-Nederlanden začala ako prvá zahraničná poisťovňa ponúkať životné poistenie. NN Penzijná spoločnosť začala ponúkať súkromné ​​sporenie na penziu v roku 1995 ako jedna z prvých spoločností v SR.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.