Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.08.2018, 00:00

Slováci nakupujú čoraz viac jedla cez internet

Nákupy potravín cez internet medziročne vzrástli o 57 percent. Túto možnosť ponúka čoraz viac obchodníkov.

Slováci nakupujú čoraz viac jedla cez internet
Zdroj: Dreamstime

Žiadne čakania v radoch pred pokladnicami, úspora času stráveného chodením od jedného regálu k druhému. Nákupy potravín cez internet sa u Slovákov tešia čoraz väčšej obľube. Táto oblasť patrí k tým najrýchlejšie rastúcim segmentom pri nákupoch cez web. „Táto kategória vzrástla v roku 2017 o 57 percent. Podobný trend očakávame aj tento rok,“ uvádza Alexandra Čermáková, obsahová manažérka nákupného radcu Heureka. Online nákupy potravín sprevádzajú pohodlné donášky priamo pred dvere domu, a to už v priebehu niekoľkých minút. Zavádza ich čoraz viac e-shopov, kamenných predajní aj hypermarketov.

Trendu sa prispôsobujeme postupne
Prianiam zákazníkov sa viac než veľké reťazce snažia prispôsobiť menšie maloobchodné predajne. Sieť potravín Delia zabezpečuje dovoz čerstvých potravín v Bratislavskom kraji do dvoch hodín od objednávky a potraviny Yeme sú v posledných štádiách príprav na odštartovanie vlastného e-shopu. „Kvalitu budeme zaručovať konceptom osobného nákupcu,“ vysvetľuje spolumajiteľ spoločnosti Peter Varmuža. Koncept, ktorý by mal byť začať fungovať už túto jeseň, spočíva v tom, že jednému zákazníkovi sa bude od objednávky až po odovzdanie tovaru venovať jeden zamestnanec, pričom potraviny by k zákazníkovi nemali cestovať dlhšie ako 30 minút.


Z veľkých slovenských reťazcov sa modernej dobe najrýchlejšie prispôsobilo Tesco. Možnosť online

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.