Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.08.2018, 00:00

Slováci nakupujú čoraz viac jedla cez internet

Nákupy potravín cez internet medziročne vzrástli o 57 percent. Túto možnosť ponúka čoraz viac obchodníkov.

Slováci nakupujú čoraz viac jedla cez internet
Zdroj: Dreamstime

Žiadne čakania v radoch pred pokladnicami, úspora času stráveného chodením od jedného regálu k druhému. Nákupy potravín cez internet sa u Slovákov tešia čoraz väčšej obľube. Táto oblasť patrí k tým najrýchlejšie rastúcim segmentom pri nákupoch cez web. „Táto kategória vzrástla v roku 2017 o 57 percent. Podobný trend očakávame aj tento rok,“ uvádza Alexandra Čermáková, obsahová manažérka nákupného radcu Heureka. Online nákupy potravín sprevádzajú pohodlné donášky priamo pred dvere domu, a to už v priebehu niekoľkých minút. Zavádza ich čoraz viac e-shopov, kamenných predajní aj hypermarketov.

Trendu sa prispôs

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.