Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.08.2018, 00:00

Jaguar zdvihol ceny bytov v Nitre o tretinu

Ceny nehnuteľností v Nitrianskom kraji vzrástli za posledné tri roky – od oznámenia príchodu automobilky – od 27 percent.

Jaguar zdvihol ceny bytov v Nitre o tretinu
Zdroj: TOTALSTUDIO

Na najväčšom sídlisku v Nitre má v najbližších troch rokoch pribudnúť vyše dvesto nových bytov. Klokočina sa rozrastá v rámci jedného z mnohých projektov, ktoré využili príchod najväčšieho britského výrobcu áut do regiónu. Ako ukazujú štatistiky, Jaguar Land Rover so sebou nepriniesol iba stovky nových pracovných príležitostí, ale aj nárast cien nehnuteľností.

O tom, že automobilka postaví svoj nový závod v strednej Európe, sa začalo špekulovať už na začiatku roka 2015. Na jar boli informácie konkrétnejšie a spomínať sa začala Nitra. V decembri bolo všetko definitívne potvrdené. Kontinuálne so situáciou sa vyvíjal aj realitný trh v regióne.

Od momentu, keď najväčší britský výrobca áut definitívne ohlásil príchod do Nitry, podnikatelia, ale aj bežní občania zareagovali na situáciu svižne – tvrdí

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.