Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.08.2018, 00:00

Maďarský milionár podporí slovenské lietajúce vozidlo cez fond IPM

Podnikateľ Zoltán Varga, ktorý v minulosti investoval aj do maďarskej nízkonákladovej spoločnosti WizzAir, podporí aj naše lietajúce auto.

Maďarský milionár podporí slovenské lietajúce vozidlo cez fond IPM
Zdroj: HN/Drahomír Piok

V čase, keď WizzAir ešte nebol veľkou a známou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou, do nej nalial peniaze Zoltán Varga – maďarský investor, mediálny magnát a multimilionár, ktorý u našich južných susedov vlastní jednu z najväčších mediálnych spoločností. Varga tak stál za úspechom WizzAiru.

Maďarský podnikateľ sa teraz rozhodol podporiť ďalší „lietajúci“ projekt – unikátne slovenské auto Aeromobil. „Pri vstupe nových investorov ide vždy o zásadné strategické rozhodnutia, keďže má dlhodobý dosah na fungovanie a úspech spoločnosti,“ okomentoval pre HN spoluzakladateľ AeroMobilu Juraj Vaculík.

Pozrite si vlaňajšiu reportáž o aeromobile

​​AeroMobil je jedinečný tým, že ide o hybrid auta, ktoré sa pohybuje po zemi ako klasické vozidlo a zároveň dokáže lietať. Zároveň je spoločnosťou, ktorá chce na trh priniesť ďalšie mode

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.