Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.08.2018, 00:00

Sporiteľňa vypredala dlhopisy za stámilióny

Najväčší bankový dom u nás zaznamenal vysoký záujem. Cenné papiere kúpili domáci aj rakúski investori.

Sporiteľňa vypredala dlhopisy za stámilióny
Zdroj: TASR

Emisia cenných papierov Slovenskej sporiteľne vzbudila veľký záujem domácich aj zahraničných investorov. Sedemročné kryté dlhopisy v hodnote 250 miliónov eur sa vypredali v priebehu niekoľkých hodín. Ide pritom o jednu z najväčších emisií slovenských spoločností na kapitálových trhoch.

Kupovali Slováci aj Rakúšania
Cieľom banky bolo vypredať dlhopisy v priebehu jedného dňa, no nakoniec sa to podarilo v priebehu troch hodín. Značnú úlohu v úspechu určite zohráva aj fakt, že banke sa ako vôbec prvej slovenskej spoločnosti podarilo získať najvyššie možné hodnotenie dlhopisov od ratingovej agentúry Moody´s na úrovni Aaa. „Najväčšiu časť nakúpili investori z Rakúska a zo Slovenska, na emisii sa zúčastnili aj investori iných krajín,“ uviedol Richard Košecký, riaditeľ odboru riadenia bilancie Slovenskej sporiteľne. Spolu s investíciou do sedemročných krytých dlhopisov sporiteľne dostanú investori kupón vo výške 0,625 percenta p. a.

Dlhopisy sú kryté úvermi zabezpečenými výhradne nehnuteľnosťami na Slovensku. Emisia bola realizovaná ako private placement, teda neverejný predaj.


Išlo prvú transakciu spoločnosti s krytými dlhopis

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.