Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.08.2018, 00:00

Na Slovensku videl šancu preraziť

Slováci, ktorí skúsili šťastie v zahraničí, no nezostali tam. Cenné skúsenosti zužitkovali doma.

Na Slovensku videl šancu preraziť
Zdroj: Peter Mayer

Martin Záhumenský mal príležitosť a chytil sa jej. Oslovila ho londýnska firma, či nechce vybudovať ich pobočku v Holandsku a on ponuku prijal. Niekoľko mesiacov strávil v cudzine, no nepresvedčila ho a vrátil sa na Slovensko, kde spolu s ďalšími dvomi partnermi založil IT firmu, ktorá má dnes zákazníkov po celom svete.


Projekt, ktorý nenaplnil očakávania
Stretli sme sa v kanceláriách spoločnosti, ktorá sídli v jednej z uličiek Starého Mesta. To, že v budove je firma, ktorá má klientov v Saudskej Arábii, Poľsku či Česku, zistíte iba vďaka malému nápisu, medzi desiatkami iných. Martin Záhumenský nás zavedie do zasadačky, ktorá je zároveň aj oddychovým priestorom s Playstation, sedačkami a chladničkou plnou Red Bullov. Programovaniu sa začal venovať ešte na strednej škole, keď vytváral programy pre otcovu firmu. Čoskoro po nástupe na Technickú univerzitu v Bratislave začal pracovať v nadnárodnej firme a o pár rokov sa vypracoval na vedúcu pozíciu. Vtedy však prišla ponuka od inej spoločnosti z Anglicka. Tá jemu a ďalšiemu Slovákovi ponúkla zaujímavý projekt, a to vybudovať ich pobočku v Holandsku.


Záhumenského táto možnosť nadchla a odišiel do Amsterdamu, no realita bola nakoniec iná, ako si predstavoval. „Šéfoval som tej pobočke a tým, že sme boli dvaja, a projektov bolo relatívne málo, nenapredovalo to tak, ako sme si predstavovali,“ vysvetlil. Venovali sa skôr podpore existujúcich zákazníkov, a nie rozvoju predaja novým zákazníkom, ako im bolo sľubované. „Preto som sa rozhodol vrátiť na Slovensko, dôvod bol však aj ten, že tu bola priateľka a nechcela sa tam sťahovať, keďže ešte študovala,“ dodal.


V roku 200

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.