Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.08.2018, 00:00

Málo nových bytov tlačí ceny bývania hore

Ceny nehnuteľností rastú najviac pri starých domoch a bytoch.

Málo nových bytov tlačí ceny bývania hore
Zdroj: Dreamstime

Za byt či dom zaplatíte čoraz viac. Dôkazom rastu cien nehnuteľností sú údaje Štatistického úradu, ktorý zverejnil vývoj týchto cien za druhý kvartál aktuálneho roka. Z nich vyplýva, že ceny starších nehnuteľností rastú v porovnaní s novostavbami viac.

Výsledky za posledný kvartál roku 2018 naznačujú, že ceny sa v druhom štvrťroku zvýšili o 1,2 percenta, pričom ceny novostavieb zaznamenali medzikvartálny pokles a ceny starých nehnuteľností nárast o 2,3 percenta.


Malý pokles pri novostavbách
Podľa údajov štatistov sa ceny starších nehnuteľností zvýšili v porovnaní s minulým rokom o 7,2 percenta. Ide o väčšie číslo ako zaznamenali novostavby. Podľa Jána Palenčára, prezidenta Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska, hovoríme v tomto prípade najmä o regiónoch, kde sa developerská aktivita iba vyvíja. „V týchto mestách je veľký záujem o bývanie, a keďže tam nie je dostatok nových bytov, rýchlejšie stúpajú ceny starých bytov či domov,“ uviedol Palenčár.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.