Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.08.2018, 00:00

Prišli o autobusy a vlaky im utekajú rovno spred nosa

Zoškrtanie priamych liniek do Bratislavy nahnevalo ľudí z okolia Senca. Cestovanie do práce sa im vraj ešte viac predĺžilo.

Prišli o autobusy a vlaky im utekajú rovno spred nosa
Zdroj: Marek Kmeť

Ťažké pondelkové ráno mali minulý týždeň ľudia z okolia Senca. Presnejšie tí z nich, ktorí dochádzajú za prácou do hlavného mesta. Svoje o tom vedia napríklad obyvatelia Kráľovej pri Senci. V rámci nových cestovných poriadkov im kraj od 19. augusta zoškrtal všetky priame autobusové spojenia s Bratislavou. Autobusy teraz zvážajú cestujúcich na najbližšiu železničnú stanicu, v tomto prípade do Senca, odkiaľ sa majú dopraviť vlakom do práce. V obci na novinky nevedia nájsť dobrého slova, nahnevaní ľudia chcú naspäť staré linky, na ktoré boli desaťročia zvyknutí. V rovnakej situácii sa ocitli obyvatelia Jelky aj Hrubej Borše.

Vlaky nečakajú
Nové cestovné poriadky sú v obci horúcou témou. Po našom príchode sa o nich rozprávali ľudia aj v miestnych potravinách. Mnohí z nich otvorene priznávajú, že autobusmi necestovali a necestujú, ale „každý v dedine na to nadáva“. Na otázku, či Kráľovčanom prekáža prestupovanie na vlak, mamička neďaleko autobusovej zas

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.