Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.09.2018, 13:18

RegioJet posilňuje spoje medzi Bratislavou a Prahou

Počas prvého polroka tohto roka pritom RegioJet prepravil vo vlakoch na Slovensku, v Českej republike a v Rakúsku takmer 4,5 milióna cestujúcich.

RegioJet posilňuje spoje medzi Bratislavou a Prahou
Zdroj: HN/Peter Mayer

Súkromný dopravca RegioJet spúšťa od nedele (2.9.) nový vlak, ktorý bude každý deň spájať Bratislavu s Brnom, Pardubicami a Prahou.

"Dopravca tým reaguje na časté podnety cestujúcich, ktorí si želali pridať spojenie vlakmi, ktoré by odchádzalo z Bratislavy v ranných hodinách, a späť by sa vracalo až večer," opísal koordinátor PR a komunikácie spoločnosti Martin Žarnovický.

Nový vlak bude z Bratislavy vychádzať každé ráno o 8.47 h a do Prahy príde o 12.42 h. V opačnom smere z Prahy bude štartovať podvečer o 17.21 h a do Bratislavy sa vráti o 21.12 h. Jazda mu bude trvať tri hodiny a 51 minút. RegioJet tak bude spájať hlavné mesto Slovenska a Česka po novom štyrikrát denne.

Dopravca tiež očakáva na konci letných prázdnin nápor cestujúcich. Okrem zavedenia nového vlaku do prevádzky, spoločnosť 24 hodín denne monitoruje obsadenosť všetkých vlakov a tie najvyťaženejšie sa podľa Žarnovického snaží posilniť o ďalšie vozne.

"Cestujúcim odporúčame zbytočne neotáľať a kúpiť si lístky v dostatočnom predstihu, keďže očakávame, že väčšina vlakov a autobusov bude počas víkendového náporu vypredaná," apeloval Žarnovický.

K pridaniu posilového vozňa môže podľa jeho slov dôjsť aj iba niekoľko hodín pred odchodom vlaku. "V takom prípade je okamžite uvedený do predaja a cestujúcim sa zobrazí v internetovom rezervačnom systéme," vysvetlil.

Počas prvého polroka tohto roka pritom RegioJet prepravil vo vlakoch na Slovensku, v Českej republike a v Rakúsku takmer 4,5 milióna cestujúcich. Medziročne to znamenalo nárast o 23 percent, keďže v rovnakom období minulého roka prepravil dopravca vo vlakoch 3,6 milióna cestujúcich. Do konca roka chce spoločnosť prepraviť spoločne s autobusmi 16 miliónov cestujúcich.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.