Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.09.2018, 00:00

Päťizbáky strácajú na cene, zatiaľ čo malé byty sú stále drahšie

Odborníci sa však zhodujú, že veľké byty sú okrajovým segmentom, ich cieľová skupina stále menšia a ceny sú preto závislé od mnohých faktorov.

Päťizbáky strácajú na cene, zatiaľ čo malé byty sú stále drahšie
Zdroj: Marek Kmeť

Ceny bytov s veľkým počtom izieb a veľkou rozlohou už druhý rok za sebou zaznamenávajú medziročný pokles, pričom pri cenách za menšie byty či domy hovoríme o raste.

Odborníci sa však zhodujú, že veľké byty sú okrajovým segmentom, ich cieľová skupina stále menšia a ceny sú preto závislé od mnohých faktorov. Aj preto je podľa údajov Národnej banky Slovenska priemerná cena za štvorcový meter v päť- a viacizbových bytoch čoraz nižšia.

Tento typ nehnuteľností v prvom kvartáli tohto roka zaznamenal medziročný pokles ceny o tri percentá a v druhom kvartáli o jedno percento.

Pri cenách bytov s väčším počtom izieb je potrebné hľadieť na viacero ukazovateľov. Analytička Slovenskej sporiteľne Mária Valachyová v prvom rade poukázala na ich početnosť. Podľa nej je ich na realitnom

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.