Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.09.2018, 00:00

Vinári dostali výnimku. Majú sladšie hrozno

V dôsledku tepla boli kyseliny z hrozna tento rok odbúravané vo zvýšenej miere. Výrobcovia ich musia nahrádzať dodatočne.

Vinári dostali výnimku. Majú sladšie hrozno
Zdroj: StockExpert

Tohtoročná úroda hrozna slovenských vinárov a vinohradníkov prekvapila kvantitou. No čo sa týka jeho kvality, tá výrazne zaostáva. V dôsledku klimatických podmienok, ktoré tento rok potrápili farmárov i pestovateľov takmer vo všetkých regiónoch, hrozno buď dozrelo priskoro, je príliš sladké, alebo nemá dostatok šťavy. Výrobcovia sa pred mesiacom dočkali udelenia výnimky zo strany agrorezortu, ktorý im prvýkrát umožnil predávať burčiak o niekoľko dní skôr, než to normálne povoľuje zákon. Na začiatku týždňa im bola udelená ďalšia výnimka, o ktorú vinári žiadali znova kvôli počasiu: tento rok budú môcť vo víne a v mušte zvyšovať obsah kyselín.

Tretíkrát za desaťročie
Pritom Slovensko sa na základe svojich klimatických podmienok nachádza podľa Európskej únie vo vinohradníckej zóne B. To znamená, že zvyšovanie obsahu kyselín v tejto oblasti je zakázané. „Povolené je len v prípade nepriaznivých klimatických podmienok, ako napríklad tento rok, ke

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.